Podstrona: Świąteczne spotkanie z emerytowanymi pracownikami Politechniki / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Świąteczne spotkanie z emerytowanymi pracownikami Politechniki

2022-12-12 , red.  Anna Worosz
Uczestnicy spotkania,

Podtrzymywanie więzi międzypokoleniowych, pielęgnowanie pamięci o osobach zasłużonych, a także korzystanie z dorobku i doświadczeń poprzedników to wartości, do których Politechnika Rzeszowska przywiązuje duże znaczenie, organizując m.in. spotkania władz uczelni z emerytowanymi pracownikami. Wydarzenie przebiegło w uroczystej przedświątecznej atmosferze, a oprawę muzyczną i artystyczną zapewnił zespół „Karczmarze”.

Uczestnicy

Wśród uczestników obecni byli nauczyciele akademiccy, pracownicy administracji i obsługi oraz pracownicy inżynieryjno-techniczni przebywający na emeryturze lub korzystający ze świadczeń rentowych. Władze uczelni reprezentował prorektor ds. studenckich prof. Grzegorz Ostasz. W wydarzeniu wzięli także udział: dziekan Wydziału Budowy Maszyn i Lotnictwa prof. PRz Adam Marciniec, dziekan Wydziału Chemicznego prof. Dorota Antos, dziekan Wydziału Matematyki i Fizyki Stosowanej prof. PRz Czesław Jasiukiewicz, dziekan Wydziału Zrządzania prof. PRz Beata Zatwarnicka-Madura, prodziekan Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury dr inż. Marzenia Kłos, kanclerz mgr inż. Andrzej Sowa, kwestor mgr Joanna Chwostek. W trakcie spotkania byli pracownicy mogli zobaczyć zmiany, jakie dokonały się na Politechnice Rzeszowskiej w ostatnim czasie, oraz poznać perspektywy rozwoju uczelni.

Przebieg spotkania

Spotkanie dla seniorów jest doskonałą okazją do rozmów o osiągnięciach i dokonaniach, a także o przyszłości uczelni. To również możliwość wyrażenia wdzięczności i uznania dla dorobku wielu pokoleń pracowników oraz podkreślenia znaczenia ich działań na rzecz społeczności akademickiej Politechniki Rzeszowskiej.

„Cieszę się, że tak licznie przybyli Państwo na to spotkanie i że mogę Państwa przywitać w imieniu władz w murach naszej Politechniki Rzeszowskiej. Jeden ze znanych Francuzów Napoleon Bonaparte, nazwisko pojawia się w naszym hymnie narodowym, stwierdził, że: „Cierpliwość, wytrwałość i pot tworzą niepokonaną kombinację sukcesu”. Uważam, że warto uzupełnić tę dewizę: „Cierpliwość, wytrwałość, pot oraz umiejętność czerpania z doświadczenia poprzedników to recepta na sukces” – powiedział prof. Grzegorz Ostasz. „Bardzo serdecznie dziękuję Państwu za wiele lat pracy, macie Państwo ogromne doświadczenie, z którego chętnie skorzystamy”.

Prorektor przeczytał również list rektora Politechniki Rzeszowskiej prof. Piotra Koszelnika, który nie mógł uczestniczyć w spotkaniu z powodu pilnego wyjazdu do Brukseli w sprawach dotyczących pozyskania finansowania dla uczelni. Rektor w swoim liście przedstawił uczestnikom informacje dotyczące wyników ewaluacji, przebiegu rekrutacji, sukcesów i osiągnięć pracowników i studentów oraz najnowszych inwestycji. Podkreślił także, że obecnie Politechnika Rzeszowska jest ośrodkiem naukowym nowoczesnych technologii i innowacyjnych badań o bogatej tradycji, co jest ogromną zasługą wielu pokoleń pracowników. „Dbamy i rozwijamy jakość tego, co Państwo przez długie lata pracy na rzecz naszej uczelni wypracowaliście i zbudowaliście. (…) Pamiętamy o wszystkich, którzy budowali i rozwijali siedzibę uczelni, o całej społeczności akademickiej, która przez wiele lat pracowała na obecny wizerunek naszej Alma Mater. Tego sukcesu nie dałoby się osiągnąć, gdyby nie wyjątkowi ludzie – członkowie naszej wspólnoty, w tym również Państwo, których ogromne zaangażowanie, kreatywność i pasja sprawiły, że wszyscy dzisiaj z dumą mówimy: Należę do społeczności Politechniki Rzeszowskiej. Dziękujemy za wiele lat Państwa pracy i zaangażowania, cieszymy się, że jesteście tu Państwo z nami” – napisał rektor prof. Piotr Koszelnik.

Świąteczne spotkanie przebiegło w ciepłej i wzruszającej atmosferze, a wyczekiwanym punktem był występ zespołu „Karczmarze”. Zespół dostarczył widzom wielu wrażeń i przeżyć, o czym świadczyły gromkie brawa. Wydarzenie było również doskonałą okazją dla byłych pracowników do spotkania się z kolegami i koleżankami z pracy oraz przedstawicielami władz uczelni przy poczęstunku.