Podstrona: Sukces naszych lekkoatletów / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Sukces naszych lekkoatletów

2020-09-22 , red.  Marta Jagiełowicz
Sukces naszych lekkoatletów

Reprezentacja Politechniki Rzeszowskiej wzięła udział w Akademickich Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce, które rozegrano 13-16 września na stadionie lekkoatletycznym AZS Łódź. Pięciu reprezentantów naszej uczelni startowało łącznie w dziewięciu konkurencjach. Pierwszy medal dla naszej uczelni zdobyła Patrycja Surowiec, studentka finansów i rachunkowości na Wydziale Zarządzania. Startując w biegu na 1500 m, uzyskała piąty wynik w klasyfikacji generalnej, co przełożyło się na drugie miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych.

Kamil Kwaśniak, student finansów i rachunkowości na Wydziale Zarządzania startował w biegu na 400 m, zajmując 14. miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych, Małgorzata Syrek, studentka zarządzania i inżynierii produkcji na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa startowała w skoku w dal, uzyskując szóste miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych, Łukasz Kuczyński, student architektury na Wydziale Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury zajął 15. pozycję w skoku w dal w klasyfikacji uczelni technicznych.

W kolejnym dniu zawodów Patrycja Surowiec potwierdziła świetną formę w biegu na 800 m, zajmując ósme miejsce w klasyfikacji generalnej i pierwsze miejsce w klasyfikacji uczelni technicznych. Bardzo dobry występ zaliczyła Kamila Tłuczek, studentka inżynierii medycznej na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej, która w biegu na 100 m wywalczyła brązowy medal w klasyfikacji uczelni technicznych. Na tym samym dystansie startowała również Małgorzata Syrek, która zakończyła zawody na ósmej pozycji w klasyfikacji uczelni technicznych. W klasyfikacji uczelni technicznych w biegu na 100 m Łukasz Kuczyński zajął dziewiąte miejsce, a Kamil Kwaśniak bieg przez płotki na 400 m zakończył na szóstym miejscu. Ostatniego dnia rywalizacji Kamila Tłuczek wzięła udział w biegu na 200 m, zdobywając brązowy medal w klasyfikacji uczelni technicznych.

Studentom – sportowcom gratulujemy świetnych wyników i życzymy powodzenia na kolejnych zawodach.