Podstrona: Studentki Politechniki Rzeszowskiej odwiedziły Uniwersytet w Indiach / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Studentki Politechniki Rzeszowskiej odwiedziły Uniwersytet w Indiach

2019-04-23
Studentki Politechniki Rzeszowskiej odwiedziły Uniwersytet w Indiach

Katarzyna Pojnar i Aleksandra Wysocka, studentki Wydziału Chemicznego Politechniki Rzeszowskiej spędziły tydzień w Indiach w ramach szkoły letniej, która została zorganizowana przez Adamas University w Kolkacie. Wyjazd był możliwy dzięki współpracy Wydziału Chemicznego PRz z Uniwersytetem w Indiach oraz finansowemu wsparciu władz Politechniki Rzeszowskiej.

Studentki Wydziału Chemicznego były jedynymi osobami z Polski. W szkole letniej uczestniczyli również studenci z USA, Maroka, Rosji, Nigerii, Nepalu, Chin i Filipin.

Podczas wyjazdu studentki Politechniki Rzeszowskiej miały okazję uczestniczyć w wykładach przygotowanych dla uczestników programu na temat gospodarki, ekonomii, kultury i rozwoju Indii, a także w regularnych zajęciach prowadzonych na uczelni.

Dziewczyny zgodnie podkreślają, że podróż do Indii była niesamowitą przygodą, która dała im możliwość poznania odmiennej kultury oraz spotkania i nawiązania przyjaźni ze studentami z całego świata.

Organizatorzy zapewnili zwiedzanie okolicznych atrakcji nad Zatoką Bengalską, m.in. ECO Parku z prototypami największych architektonicznych budynków z całego świata.

Opiekę nad studentkami PRz sprawował dr Parimal Chandra Biswas z Adamas University. W trakcie wyjazdu studentki zaprezentowały kulturę naszego kraju, zachęcały do przyjazdu do Polski oraz wizyty na Politechnice Rzeszowskiej.

Adamas University jest położony w pobliżu Barasat w Bengalu Zachodnim w Indiach. Jest to drugi prywatny uniwersytet, który został założony w Bengalu. Adamas University oferuje studia licencjackie, podyplomowe i doktoranckie w dziedzinie inżynierii, technologii, nauki, nauk humanistycznych, prawa i zarządzania.

Więcej informacji na stronie Wydziału Chemicznego PRz oraz Działu Współpracy Międzynarodowej PRz