Podstrona: Studentka inżynierii medycznej brązową medalistką Pucharu Świata w Lizbonie / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Studentka inżynierii medycznej brązową medalistką Pucharu Świata w Lizbonie

2017-09-14
Studentka inżynierii medycznej brązową medalistką Pucharu Świata w Lizbonie

Studenci Politechniki Rzeszowskiej Malwina Sala (inżynieria medyczna – 2 rok) oraz Jakub Tronina (bezpieczeństwo wewnętrzne - 3 rok) od 7 do 10 września br. brali udział w Pucharze Świata w akrobatyce sportowej w Lizbonie (Portugalia). Polska reprezentacja seniorów Polskiego Związku Gimnastycznego na tych zawodach to:

• dwójka kobiet - Martyna Wojnar (UKS Akrobata Łańcut) i Malwina Sala (ZKS Stal Rzeszów),
  • dwójka mieszana - Iga Klesyk (ZKS Stal Rzeszów) i Jakub Tronina (ZKS Stal Rzeszów),
  • trójka kobiet - Wiktoria Żółkiewicz (ZKS Stal Rzeszów), Izabela Matias (ZKS Stal Rzeszów) i Aleksandra Kotlińska (ZKS Stal Rzeszów).

Wszystkie zespoły przygotowali do startów trenerzy rzeszowskiej Stali: Ewelina Fijołek i Robert Sokołowski.

Malwina Sala i Martyna Wojnar po dwóch dniach startów w eliminacjach uplasowały się na 3. miejscu i w ostatecznym rozrachunku po układzie finałowym zawodniczki wywalczyły brązowy medal Pucharu Świata w Lizbonie.

Jakub Tronina i Iga Klesyk po pierwszym układzie dynamicznym zajmowali 3. miejsce. Niestety mały błąd w układzie finałowym spowodował, że ostatecznie znaleźli się tuż za podium zajmując 5. miejsce.

Trójka kobiet po dobrym starcie w eliminacjach zajęła 7. miejsce.

Ogromne gratulacje dla naszych studentów!

Ponadto dzisiaj zapadła decyzja, że wszystkie zespoły zostały powołanie na Mistrzostwa Europy Seniorów, które odbędą się 19-22 października br. w Rzeszowie na Hali Podpromie. Trzymamy kciuki.