Podstrona: Absolwenci PRz nagrodzeni w konkursie "Student-Wynalazca" / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Absolwenci PRz nagrodzeni w konkursie "Student-Wynalazca"

2020-02-13
Absolwenci PRz nagrodzeni w konkursie

Robert Strojny oraz Dominik Grabarz to absolwenci kierunku mechatronika na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa Politechniki Rzeszowskiej, którzy  zostali nagrodzeni w Ogólnopolskim Konkursie "Student-Wynalazca" zorganizowanym przez Politechnikę Świętokrzyską w Kielcach.

Urządzenie do wykrywania upadków osób, zwłaszcza rowerzystów to wynalazek Roberta Strojnego i dr. inż. Jacka Tutaka z Katedry Mechaniki Stosowanej i Robotyki, który jest współtwórcą pracy. Wynalazek ten otrzymał wyróżnienie.

Nagroda specjalna Rektora Politechniki Świętokrzyskiej powędrowała do Dominika Grabarza i współtwórcy dr. inż. Jacka Tutaka za pracę Urządzenie do ćwiczeń, zwłaszcza precyzji ruchu palcami ręki.

Konkurs „Student-Wynalazca” adresowany jest do studentów, doktorantów i absolwentów, którzy w trakcie studiów zostali twórcami/współtwórcami wynalazku lub wzoru użytkowego/przemysłowego chronionego prawem wyłącznym lub zgłoszonego do ochrony w Urzędzie Patentowym Rzeczypospolitej Polskiej lub odpowiednim urzędzie ds. własności przemysłowej za granicą.

Do konkursu mogły być również zgłoszone wynalazki i wzory użytkowe, które powstały w ramach współpracy międzynarodowej, których współtwórcami są studenci zagranicznych uczelni.