Podstrona: Studenci PRz laureatami w ogólnopolskim turnieju freestyle football / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Studenci PRz laureatami w ogólnopolskim turnieju freestyle football

2019-02-01
kategoria: Sport
Studenci PRz laureatami w ogólnopolskim turnieju freestyle football

Studenci Politechniki Rzeszowskiej Konrad Dybaś i Jaromir Poprawa - nasi freestylowcy rywalizowali z najlepszymi zawodnikami podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski Freestyle Football 2019 - Lubasz Freestyle Night. VI edycja turnieju zgromadziła ponad 125 freestylerów z 13 różnych krajów.

Konrad Dybaś, student II stopnia logistyki zajął pierwsze miejsce w kategorii Beast Air, czyli klasyfikacji generalnej trzech konkurencji, w której triki wykonuje się z użyciem nóg na stojąco. Konkurencje składające się na Beast Air to Challenge (2 miejsce), Sick Three (1 miejsce) oraz Iron Man (2 miejsce). Drugą i trzecią lokatę klasyfikacji Beast Air zajęli reprezentanci Hiszpanii oraz Irlandii.

Jaromir Poprawa, student II stopnia mechaniki i budowy maszyn, zajął 3 miejsce w kategorii Battle Open, pokonując w walce o trzecie miejsce zawodnika z Iranu.

Lubasz Freestyle Night to międzynarodowe zawody freestyle football, których początki sięgają 2012 roku. Turniej to owoc współpracy działaczy Radwana Lubasz, Gminnego Ośrodka Kultury, Gminy Lubasz, sponsorów i projektu YLYF. Jego celem jest propagowanie tego niezwykle widowiskowego sportu oraz promocja zdrowego i aktywnego trybu życia.

Freestyle football to dyscyplina sportu, która rozwija się w dynamicznym tempie, a lubaskie zawody kolejny raz potwierdziły, że studenci Politechniki Rzeszowskiej stanowią międzynarodową czołówkę.