Podstrona: Studenci Politechniki Rzeszowskiej zdominowali Galę Środowiska Studenckiego / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Studenci Politechniki Rzeszowskiej zdominowali Galę Środowiska Studenckiego

2022-11-07 , red.  Katarzyna Rozner, Marta Jagiełowicz
kategoria: Wydarzenia
Od lewej: Mateusz Wośko, Piotr Gul, Ernest Dąbrowski, Jakub Obuchowicz, Kamil Chohura, Jan Goc, Vitali Morskyi, Karol Fill,

Studenci Politechniki Rzeszowskiej po raz kolejny pozytywnie wyróżnili się na tle ogólnopolskich uczelni technicznych, zdobywając aż cztery nagrody na Gali Środowiska Akademickiego Forum Uczelni Technicznych.

Podczas październikowego Zjazdu Forum Uczelni Technicznych we Wrocławiu organizowanego przez Politechnikę Wrocławską oraz Akademię Wojsk Lądowych im. Gen. Tadeusza Kościuszki Samorząd Studencki Politechniki Rzeszowskiej reprezentowali Kamil Chohura, Jan Goc, Piotr Gul i Jakub Obuchowicz. Przedstawiciele naszej uczelni mieli okazję uczestniczyć w szkoleniach z zakresu zarządzania zmianą, organizacją wydarzeń studenckich na przykładzie Europejskich Igrzysk Akademickich 2022, „Ankietyzacja wielce ważna jest – co, jak, dlaczego (nie) ankietyzować?” oraz w Radzie Starszych.

Nagrody

Ważnym elementem październikowego zjazdu była Gala Środowiska Studenckiego Forum Uczelni Technicznych. Podczas uroczystości zostały ogłoszone zwycięskie projekty w kategorii kół naukowych oraz inicjatyw samorządowych. Rywalizacja oraz poziom zgłoszonych wydarzeń prezentował się wyjątkowo wysoko! Studenci Politechniki Rzeszowskiej zostali nagrodzeni w czterech kategoriach:

• dwie nagrody za działania Samorządu Studenckiego: Najlepszy projekt kulturalny – „Oktobeer, czyli Wielka Październikowa Integracja na PRz” oraz najlepsza inicjatywa społeczna – „Centrum Pomocy Ukrainie”,
  • dwie nagrody w ramach Konkursu Kół Naukowych KOKON: badania naukowe – Koło Naukowe Machine Learning Politechniki Rzeszowskiej za projekt „LARKFiD (Hackathon Open Gov Data oraz stworzenie innowacyjnych aplikacji z wykorzystaniem technologii GPU) oraz FUT FAVOURITE – Studenckie Koło Naukowe Komunikacji Marketingowej Brief za projekt „A[u]kcja Trzy Serca – VII edycja”.

Pamiątkowe statuetki oraz dyplomy w imieniu SSPRz odebrali Kamil Chohura – przewodniczący Samorządu Studenckiego Politechniki Rzeszowskiej, Ernest Dąbrowski – prezes Studenckiego Koła Naukowego Komunikacji Marketingowej Brief oraz Vitali Morskyi – prezes Koła Naukowego Machine Learning. Warto wspomnieć, że na tegorocznej gali pojawili się również zaproszeni absolwenci PRz: Karol Fill oraz Mateusz Wośko, czyli byli przewodniczący FUT oraz  Adam Rybiński, który poprowadził całe wydarzenie. Ich obecność dodatkowo uświetniła odniesiony przez nas sukces, pokazując znaną od lat przyjaźń międzypokoleniową wśród rzeszowskich studentów.

Wszystkim studentom, który przyczynili się do wyróżnienia, gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz motywacji do dalszego działania!