Podstrona: Rzeszowska Grupa IT wystawcą na European Rover Challenge 2020 / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Rzeszowska Grupa IT wystawcą na European Rover Challenge 2020

2020-09-18 , red.  Mateusz Salach, Anna Worosz
Rzeszowska Grupa IT wystawcą na European Rover Challenge 2020

Na Politechnice Świętokrzyskiej odbyła się kolejna edycja międzynarodowych zawodów łazików marsjańskich European Rover Challenge 2020. W Strefie Wystawców jak co roku swoje stoisko promocyjne miała Rzeszowska Grupa IT zrzeszająca dwa koła naukowe Wydziału Elektrotechniki i Informatyki Politechniki Rzeszowskiej – Koło Naukowe Elektroniki i Technologii Informacyjnych oraz Koło Naukowe Automatyków i Robotyków ROBO.

W tym roku studenci Politechniki Rzeszowskiej zaprezentowali wiele nowych rozwiązań, m.in. związanych z drukiem 3D. Przedstawili także czołg zdalnie sterowany za pomocą aplikacji mobilnej oraz magazyn sortowniczy. W strefie VR Politechniki Rzeszowskiej zwiedzający mogli się przenieść do wirtualnej rzeczywistości i cieszyć emocjonującą jazdą kolejką górską lub poćwiczyć na konsoli z Kinect Sports. Duże zainteresowanie wzbudził trebusz zbudowany z klocków LEGO oraz model łazika Curiosity w skali 1:4.

Tegoroczne zawody odbywały się zdalnie. Drużyny miały za zadanie sterować za pomocą specjalistycznego oprogramowania przeznaczonym do tego łazikiem znajdującym się na słynnym MarsYardzie na Politechnice Świętokrzyskiej i wykonać powierzone im zadania.