Podstrona: Pozytywna ocena realizacji projektu Erasmus KA-103 na Politechnice Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Pozytywna ocena realizacji projektu Erasmus KA-103 na Politechnice Rzeszowskiej

2021-09-17 , red.  Edyta Ptaszek, Anna Worosz
Studenci-Erasmusi z M. Stanisz,

Narodowa Agencja Programu Erasmus dokonała podsumowania oceny jakościowej Projektu Erasmus KA-103. Po raz kolejny raport końcowy dotyczący realizacji projektu Erasmus KA-103 na Politechnice Rzeszowskiej został pozytywnie oceniony przez Agencję.

Raport

W ocenie raportu stwierdzono, że Politechnika Rzeszowska sprawnie i efektywnie zarządzała projektem, co znalazło odzwierciedlenie w ocenie uczestników mobilności. Podkreślono ogromne zaangażowanie uczelni w zarządzaniu praktycznymi i logistycznymi aspektami projektu, wysoką jakość dotychczasowej organizacji i realizacji działań dotyczących organizacji mobilności, a także właściwie sposoby monitorowania mobilności w trakcie pobytu uczestników na uczelniach i w firmach partnerskich. Uznanie zyskał szeroki zakres działań związanych z upowszechnianiem rezultatów projektu w środowisku uczelnianym oraz pozauczelnianym. Politechnika Rzeszowska otrzymała maksymalną liczbę punktów w kategorii „jakość realizacji projektu" oraz w kategorii „wpływ i upowszechnianie rezultatów”. Projekt został uznany za przykład dobrej praktyki i zdaniem operatora programu może stanowić źródło inspiracji dla innych instytucji.

Mobilność akademicka

Mimo skomplikowanej sytuacji pandemicznej uczelnia zrealizowała większość mobilności, starając się podtrzymać relacje z uczelniami partnerskimi i zapewnić studentom możliwość realizacji części studiów za granicą lub wyjazdu na praktyki do instytucji zagranicznych.

W celu popularyzacji mobilności akademickiej Dział Współpracy Międzynarodowej podejmował działania wzmacniające internacjonalizację uczelni, negocjując warunki nowych umów z uczelniami w Europie i poza UE, organizując wydarzenia integracyjne: International Week, Erasmus Days, konkurs fotograficzny „The Joy of Erasmus”. Przed rozpoczęciem mobilności uczestnicy skorzystali z możliwości odbycia kursów językowych. Po powrocie z uczelni partnerskiej i zaliczeniu semestru beneficjenci otrzymali wsparcie finansowe na realizację kursów specjalistycznych.

Więcej informacji o programie ERASMUS można uzyskać na stronie Działu Współpracy Międzynarodowej. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą programu.