Podstrona: Politechnika Rzeszowska podpisała umowę z LOTAMS / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Politechnika Rzeszowska podpisała umowę z LOTAMS

2019-12-17 , red.  fot. B.Motyka
Politechnika Rzeszowska podpisała umowę z LOTAMS

Politechnika Rzeszowska nawiązała współpracę z LOT Aircraft Maintenance Services (LOTAMS). Dzięki porozumieniu studenci Uczelni będą mogli m.in. odbyć w firmie praktyki i staże.

Umowę podpisali prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski, Rektor Politechniki Rzeszowskiej i Marcin Kwietniak, Dyrektor Biura Marketingu w LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o.

W spotkaniu uczestniczyli również m.in. prof. dr hab. inż. Grzegorz Budzik, Prorektor ds. Nauki oraz dr hab. inż. Mariusz Oleksy, prof. PRz, Prorektor ds. rozwoju i współpracy z gospodarką oraz przedstawiciele wydziałów, których realizacja umowy będzie dotyczyć.

Współpraca między Uczelnią i LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o. będzie dotyczyć: pozyskiwania i realizacji projektów B+R+W, współpracy przy rozwoju kompetencji studentów w ramach praktyk i staży, współpracy przy rozwoju kompetencji kadry naukowo-technicznej oraz dostosowania w miarę możliwości programu studiów i laboratoriów dydaktyczno-badawczych PRz do potrzeb wynikających z profilu działalności LOTAMS. Ponadto firma zadeklarowała udział w wykładach i konferencjach organizowanych przez Politechnikę a Uczelnia zobowiązała się wspierać LOTAMS we wdrażaniu rozwiązań wynikających z postępu w branży lotniczej.

LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o. jest indywidualnym dostawcą usług związanych z obsługą techniczną samolotów oraz jedynym Autoryzowanym Centrum Obsługowym Embraer na obszar Europy Centralnej oraz Wschodniej.