Podstrona: Opowieść noworoczna - zaproszenie na musical Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

2020-01-14 , red.  Lidia Chalińska
kategoria: Wydarzenia, Kultura

W dniu 18 stycznia 2020 r. (sobota) o godzinie 18-ej w auli V1 Politechniki Rzeszowskiej odbędzie się premiera musicalu „Opowieść noworoczna” na motywach powieści Charles’a Dickensa „Opowieść Wigilijna” pod honorowym patronatem JM Rektora Politechniki Rzeszowskiej prof. dr. hab. inż. Tadeusza Markowskiego i Prezydenta Miasta Rzeszowa d.h.c. Tadeusza Ferenca.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęła TVP3 Rzeszów, Kurier Rzeszowski, Indeks TV oraz Radio Centrum.

W spektaklu będzie można podziwiać m.in. anglojęzyczne piosenki bożonarodzeniowe, kolędy polskie, taniec oraz grę aktorską przyszłych inżynierów, a obecnie studentów Politechniki Rzeszowskiej.

Na scenie pojawi się około 60-ciu wykonawców.

Zaprosiliśmy do współpracy wspaniałych muzyków:

Skrzypków – Pana Kamila Niemca i Przemysława Czekaja oraz trębacza i perkusistę Pana Macieja Mikłasza.

Autorami scenariusza i reżyserami przedstawienia są studenci Wydziału Zarządzania Pani Aleksandra Warchoł i Pan Sebastian Sitnik.

Kierownictwo artystyczne – Pani Lidia Chalińska, Dyrektor Chóru Akademickiego PRz.

W okresie świąteczno-noworocznym mamy okazję wysłuchać całej gamy koncertów kolęd.

My postanowiliśmy uczcić ten okres w inny, niekonwencjonalny sposób, właśnie formą musicalu.

Sięgnęliśmy przy tym do magicznej „Opowieści wigilijnej” Dickensa, gdyż wielu z nas na przełomie grudnia i stycznia ze wzruszeniem wraca właśnie do tego literackiego dzieła.

Powtórzenie koncertu odbędzie się 23 stycznia (czwartek), godzina 18-a, aula V1 Politechniki Rzeszowskiej oraz w Stalowej Woli 24-go stycznia o godz. 17.30, na zaproszenie Dziekana Wydziału Mechaniczno-Technologicznego – prof. dr. hab. inż. Andrzeja Trytka.

Wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy.