Podstrona: Nawiązanie współpracy z Podkarpackim Związkiem Piłki Nożnej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Nawiązanie współpracy z Podkarpackim Związkiem Piłki Nożnej

2023-09-18 , red.  Anna Worosz
Od lewej: M. Golba, prof. G. Ostasz,

Politechnika Rzeszowska rozpoczyna współpracę z Podkarpackim Związkiem Piłki Nożnej. Sygnatariuszami umowy, która została podpisana 11 września 2023 r., byli prorektor ds. studenckich naszej uczelni prof. dr hab. Grzegorz Ostasz oraz prezes Zarządu PZPN Mieczysław Golba.

Nawiązana współpraca naukowo-dydaktyczna obejmuje wymianę doświadczeń w zakresie jakości kształcenia, w szczególności pomoc w przygotowaniu lub modernizacji programów kształcenia studiów podyplomowych na kierunku zarządzanie w sporcie oraz wzajemne wsparcie na rzecz badań w obszarze zarządzania i sportu, a także rozwoju tej dziedziny na Politechnice Rzeszowskiej.

W ramach podpisanej umowy uczelnia zobowiązuje się do umożliwienia promowania Podkarpackiego ZPN podczas wykładów, ćwiczeń i innych spotkań ze studentami studiów podyplomowych na kierunku zarządzanie w sporcie, uczestnictwa przedstawicielom PZPN w organizowanych przez uczelnię konferencjach i spotkaniach, które będą służyć wymianie doświadczeń, oraz promocji PZPN w środowisku akademickim.

Podkarpacki ZPN zobowiązuje się do współuczestniczenia w organizowanych przez Politechnikę Rzeszowską przedsięwzięciach związanych z promocją edukacji, a w szczególności studiów podyplomowych zarządzanie w sporcie, wsparcia działalności studenckiej, w tym w szczególności wsparcia merytorycznego dla studenckich kół naukowych oraz inicjatyw uczelnianych.

Zdaniem prorektora ds. studenckich prof. dr. hab. Grzegorza Ostasza sport jako zjawisko społeczne jest dziedziną niezwykle różnorodną i wielowymiarową, która podlega profesjonalizacji i komercjalizacji. „Nie ulega wątpliwości, że największe emocje i zainteresowanie wywołuje piłka nożna. Piłkarskie kluby sportowe skupione w Podkarpackim Związku Piłki Nożnej umiejętnie realizują zarówno cele sportowe, jak i ekonomiczne. Skupiają zespoły fachowców, przede wszystkim trenerów, ale również osoby wykwalifikowane w zarządzaniu, menedżerów zasobów finansowych i rzeczowych, specjalistów od marketingu. Jestem przekonany, że podpisane porozumienie przyniesie korzyści, cenne doświadczenie, zarówno uczelni – choćby przy realizacji nowego kierunku studiów podyplomowych – ale również Podkarpackiemu Związkowi Piłki Nożnej.”

Obecnie trawa rekrutacja na studia podyplomowe zarządzanie w sporcie, a termin jej zakończenia to 15 października br.