Podstrona: Najnowsza monografia wydana przez Oficynę Wydawniczą Politechniki Rzeszowskiej / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

Najnowsza monografia wydana przez Oficynę Wydawniczą Politechniki Rzeszowskiej

2020-06-25
kategoria: Nauka
Najnowsza monografia wydana przez Oficynę Wydawniczą Politechniki Rzeszowskiej

W monografii „Podstawy projektowania zespołów łożyskowych” omówiono podstawy teoretyczne i praktyczne konstruowania podpór łożyskowych z wykorzystaniem łożysk tocznych oraz ślizgowych oraz konstrukcje poszczególnych rodzajów i typów łożysk. Zamieszczono przykłady przedstawiające sposoby obliczania zespołów oraz poszczególnych węzłów łożyskowych. Zostały one tak dobrane, aby dokładnie zobrazować poszczególne etapy projektowania w różnych aspektach (m.in. dobór odpowiedniego schematu łożyskowania, wyznaczanie trwałości w złożonym cyklu obciążenia, obliczanie łożysk z uwzględnieniem właściwości dynamicznych). W monografii wskazano możliwości i korzyści zastosowania katalogu internetowego medias professional 6.1 firmy Schaeffler. Całość uzupełniają załączniki wspomagające proces projektowania.

W monografii zostały zawarte informacje pozwalające na lepsze zrozumienie procesu projektowania układów łożyskowych. Objaśnienia poruszanych zagadnień przysłużą się do lepszego zrozumienia zjawisk, które zachodzą podczas pracy zarówno łożysk ślizgowych ze smarowaniem hydrodynamicznym, jak i łożysk tocznych. Pozwoli to w konsekwencji na staranną analizę warunków pracy łożysk, a zarazem na spełnienie wysokich wymagań odnośnie do niezawodności i trwałości łożyskowania.

Monografia jest przeznaczona dla studentów, doktorantów i konstruktorów specjalizujących się w projektowaniu części i zespołów maszyn. Proces projektowania układów łożyskowych został pokazany na przykładach obliczeniowych uzupełnionych tablicami i wykresami znajdującymi się w załącznikach.

Autorami monografii są:

• dr hab. inż. Aleksander MAZURKOW, prof. PRz; Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa, Katedra Konstrukcji Maszyn,
  • dr inż. Waldemar WITKOWSKI, Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa, Katedra Konstrukcji Maszyn,
  • mgr inż. Adam KALINA Wydział Budowy Maszyn i Lotnictwa, Katedra Konstrukcji Maszyn,
  • Tomasz GOŁASZEWSKI, firma Schaeffler Polska Sp. z o.o. (Oddział światowego potentata w dziedzinie rozwiązań, produkcji i technologii łożysk tocznych i ślizgowych firmy Schaeffler Technologies AG & Co. KG w Polsce)

Publikację można zakupić w siedzibie Oficyny Wydawniczej w bud. F przy ul. M. Skłodowskiej-Curie. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą dostępnych książek zamieszczoną na stronie internetowej wydawnictwa: https://oficyna.prz.edu.pl/. Znajdują się tam skrypty, podręczniki, monografie, zeszyty naukowe, materiały pomocnicze dla studentów wszystkich kierunków studiów naszej uczelni. Można je nabyć w przystępnej cenie (ponad 200 pozycji).

Punkt sprzedaży detalicznej
Oficyna Wydawnicza Politechniki Rzeszowskiej