Podstrona: International Week 2019 / POLITECHNIKA RZESZOWSKA im. Ignacego Łukasiewicza

International Week 2019

2019-09-30
International Week 2019

Dział Współpracy Międzynarodowej Politechniki Rzeszowskiej w dniach 30 września -  4 października 2019 roku organizuje International Week - specjalne wydarzenie adresowane do międzynarodowej społeczności Uczelni.

W wydarzeniu wzięli udział prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, Prorektor ds. współpracy międzynarodowej oraz dr hab. Grzegorz Masłowski, prof. PRz, Prorektor ds. kształcenia.

International Week to okazja do wspólnego spotkania prawie 80 studentów kształcących się w Politechnice Rzeszowskiej w ramach programu Erasmus+, a także przedstawicieli zagranicznych uczelni, z którymi Politechnika Rzeszowska współpracuje w ramach umów bilateralnych. W wydarzeniu biorą  udział studenci z Turcji, Hiszpanii, Portugalii, Niemiec, Słowenii, Kazachstanu, Włoch i Ukrainy.

- Politechnika Rzeszowska przywiązuje ogromne znaczenie do współpracy międzynarodowej, zarówno pracowników naukowych jak i studentów. Dlatego tak bardzo zależy nam na tym, żeby studenci z zagranicy dokładnie poznali naszą ofertę dydaktyczną i naukowąMamy nadzieję, że przełoży się to na jeszcze większe zainteresowanie naszą uczelnią wśród zagranicznych studentów – mówi prof. dr hab. Grzegorz Ostasz, Prorektor ds. współpracy międzynarodowej.

W ramach wydarzenia zaplanowano spotkanie z władzami Uczelni, prezentację biblioteki, zwiedzanie kampusu, zajęcia warsztatowe w Zakładzie Optyki Stosowanej na Wydziale Matematyki i Fizyki Stosowanej, zwiedzanie zaplecza laboratoryjnego  na Wydziale Chemicznym, wizytę w Katedrze Silników Spalinowych (symulator samochodu ciężarowego) oraz w Katedrze Awioniki i Sterowania na Wydziale Budowy Maszyn i Lotnictwa.

Obcokrajowcy będą także mogli wziąć udział w warsztatach tańca ludowego przygotowanych przez Studencki Zespół Pieśni i Tańca POŁONINY, kursie języka polskiego w Studium Języków Obcych oraz ćwiczeniach na ściance wspinaczkowej w Centrum Fizjoterapii i Sportu. Dla uczestników zaplanowano również spotkanie w rzeszowskim ratuszu, zwiedzanie trasy podziemnej, spacer po centrum miasta, wycieczkę do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. I. Łukasiewicza w Bóbrce a także zwiedzanie Iwonicza Zdroju.

W organizację International Week aktywnie włączyli się studenci ze stowarzyszenia ESN Politechnika Rzeszowska.